لوله خرطومی

لوله خرطومی

لوله خرطومی یکی از اصلی‌ترین و پرکاربردترین اقلام سیستم‌های تهویه مطبوع می‌باشد. کانال خرطومی هوا کار اصلی انتقال هوا از دستگاه‌های داکت اسپلیت و دستگاه‌های هواساز را به محیط برعهده دارد. لوله‌های خرطومی چند سالی است که جایگزینی مطمئن برای کانال‌های گالوانیزه به شمار می‌روند.

کانال خرطومی به دلیل استفاده آسان‌تر، کم وزن بودن، انعطاف‌پذیری، ارزان‌تر بودن و … بسیار پرکاربرد بوده و خیلی زود توانست به محصولی پرکاربرد تبدیل شود.

مزایای لوله خرطومی

یکی از مزیت‌‌های کانال خرطومی هوا انعطاف‌پذیر بودن آن است که همین یک مزیت باعث می‌شود کانال‌های خرطومی بسیار سریع و آسان نصب شوند و نیازی به اندازه‌گیری دقیق قبل از نصب ندارند.

کانال‌های خرطومی هوا در طول‌های استاندارد 10 متر و 6 متر تولید می‌شوند. اگر در هنگام نصب لوله‌های خرطومی شاخه‌ها به طور کامل استفاده نشوند و لوله برش بخورد، لوله‌های خرطومی پرت نمی‌شوند بلکه تنها با یک رابط به شاخه دیگر وصل شده و قابل نصب می‌باشد که این امر باعث می‌شود کانال خرطومی تقریباً ضایعات نداشته باشد. این مزیت لوله‌های خرطومی باعث صرفه‌جویی در هزینه شده و از هزینه‌های تحمیلی به کارفرما جلوگیری می‌کند.

لوله خرطومی فویلی، لوله خرطومی کمبی یا لوله خرطومی کومبی و لوله خرطومی عایقی پلی‌استر دارای 10 متر طول بوده که هنگام نصب از مزیت بیشتری برخوردار هستند. لوله خرطومی IFD ، لوله خرطومی PL، لوله خرطومی الاستومری، لوله خرطومی برزنتی دارای 6 متر طول بوده  که اگر نیاز به افزایش طول باشد با یک رابط این کار انجام می‌شود.

یکی دیگر از مزیت‌های لوله‌های انعطاف‌پذیر متراژ کانال‌های انعطاف‌پذیر می‌باشد. تولید لوله‌های خرطومی در متراژهای 6 و 10 متری باعث می‌شود که نصب بسیار سریع و راحت انجام شود و نیروهای ماهر نصاب نیاز نباشد.

همچنین برای نصب انواع لوله‌های خرطومی نیاز چندانی به استفاده از ساپورت کانالی نیست.

به دلیل سبک بودن کانال‌های خرطومی و از آنجایی که معمولاً لوله‌های فلکسیبل در سقف‌های کاذب نصب می‌شوند می‌توان کانال‌های فلکسیبل را روی سقف فقط با سیم مهار کرد.

لوله خرطومی یا کانال گالوانیزه؟

از دیگر مزایای لوله‌های خرطومی انعطاف‌پذیر می‌توان به ارزان بودن آن اشاره کرد. همواره قیمت نهایی محصول در پروژه‌ها امری مهم محسوب شده و از آنجا که کانال خرطومی هوا نسبت به کانال‌های گالوانیزه ارزانتر بوده و البته کارایی بسیار مطلوب‌تری هم دارند بیشتر از طرف کارفرماها انتخاب می‌شوند. یکی از کاربردهای کانال خرطومی در دستگاه‌های ماینر به منظور تهویه هوا و خنک کاری می‌باشد.

در مجموع می‌توان گفت استفاده از کانال خرطومی امروزه بسیار پرکاربرد بوده و از مزایای بالایی برخوردار هستند. اما این بدین معنا نیست که عمرکانال‌های گالوانیزه رو به پایان است. کانال‌های گالوانیزه از دیرباز مورد استفاده بوده و همواره جایگاه خود را حفظ کرده است. انتخاب و استفاده از کانال‌های گالوانیزه و یا کانال‌های خرطومی همواره امری پر بحث بوده و نیاز به بررسی فاکتورهای زیادی دارند.

—————————————————————————————-

لوله خرطومیلطفاً از دیگر محصولات ما دیدن فرمایید:

هدف شرکت نسیم سهند نوین در تولید لوله خرطومی ارایه محصولاتی با کیفیت به شما مشتریان عزیز می باشد و شما می‌توانید با مراجعه به شبکه های اجتماعی رسمی شرکت نمونه محصولات را مشاهده کنید.